Krytina

znacky

Nevíte jakou zvolit krytinu, nebo jste ji již zakoupili a nevíte si rady s její montáží?
Díky našim několika letým zkušenostem jsme se setkali s obrovskou škálou různých typů krytin.

Kompletní pokrytí vaší pergoly, přístřešku či domu.

Konstrukce bez zastřešení

Pergola bez zastřešením je jednou variantou. Mnoho zákazníků nechává porůst pergoly různými popínavými rostlinami, které vytvoří pod pergolou příjemný stín k odpočinku. Plní jak funkční tak estetický dojem.

cara

Makralon – komůrkové desky

Díky nízké váze ji lze použít na jakékoliv zahradní konstrukce. Vynikající krytí jak pergol tak zahradních přístřešků, skleníků a dalších konstrukcí, kde chceme mít dostatek světla. Dokonalý přístup denního světla a ochrana proti UV záření. Provedení v několika různých barvách.

MARLON ST Longlife – komůrkové (dutinkové) polykarbonátové desky. Vyrábí se v několika typech s různým počtem stěn, resp. s různým počtem komůrek, od dvoustěnných desek (jedna vnitřní komůrka), až po desky sedmistěnné (šest vnitřních komůrek).

Běžně dostupné jsou síly desek:

• 4mm (dvoustěnná)
• 6mm (dvoustěnná)
• 8mm (dvoustěnná)
• 10mm (čtyřstěnná)
• 16mm (pětistěnná)
• 25mm (pětistěnná)
• 32mm (sedmistěnná)
• 35mm (sedmistěnná)

Dodávané zabarvení jsou tři – úplně čirá deska, opálová (matná čirá), nebo bronzová (kouřově hnědá barva).

Desky Marlon ST Longlife jsou ideální pro ploché zastřešení pergol a zahradních přístřešků, zastřešení zastávek MHD, apod. Polykarbonátové desky Marlon ST Longlife vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí.

 

cara

Trapéz a vlnité desky

Velice lehká krytina jedná se o vlnité nebo trapézové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU. Vynikající krytí jak pergol tak zahradních přístřešků, skleníků a dalších konstrukcí, kde chceme mít dostatek světla. Dokonalý přístup denního světla a ochrana proti UV záření. Provedení v několika různých barvách.

cara

Šindel

Velice kvalitní krytí veškerých dřevěných konstrukcí. Dokonalé krytí a neprůchodnost, odstínění nepříjemných světelných paprsků a UV záření. Provádí se v různých tvarech i barevných kombinacích. Používáme kvalitní bitumenový šindel IKO. Důležitý je podkladní pás, který v případě drobného vzlínání vody odvádí vodu zpět na okapnici a odkapává z dřevostavby.

Různé barevné varianty:

cara

Střešní tašky – pálená či betonová krytina

Kvalitní a desetiletími prověřená střešní krytina v různých barevných provedeních. Krytina vyžaduje robusnější konstrukci oproti lehčím krytinám. . Dokonalé krytí a neprůchodnost, odstínění nepříjemných světelných paprsků a UV záření.

V případě, že máte zájem o dřevostavbu v kombinaci s betonovou či pálenou krytinou, je nutno na toto upozornit předem, abychom nadefinovali odpovídající profil sloupků (min. 12 x 12 cm) a celá konstrukce byla staticky nosná oproti nahodilému zatížení. Sníh v kombinaci s betonovou krytinou vytváří veliké zatížení na konstrukci.

Betonová krytina působí na pergolách, altánech, zahradních domkách apod. velice vkusně a dodává dřevostavbě ojedinělý ráz a pocit masivnosti.

znacky2

cara

Plechová krytina

Plechová krytina je vhodnou krytinou na vaši pergolu či altán. V případě plechových krytin pracujeme nejčastěji s výrobky od firmy LINDAB, která na trhu působí nejdéle a produkty patří mezi nejkvalitnější.

znacka

Máte nějaký nápad, napište nám!